Fortinet, Security Fabric Platformuna 350′den Fazla Yeni Özellik Sunuyor

FortiOS 6.4′ün piyasaya sürülmesiyle, çoklu saldırı vektörleri ve altyapısında otomatik iş akışları sağlamak için Fortinet Security Fabric’i oluşturmaya devam ediyoruz. Endüstrideki en kapsamlı ittifak ortağı ekosistemlerinden biri, endüstri lideri bir araştırma ve analist ekibi ve entegre güvenlik istihbarat ekosistemi ile birlikte Fortinet, piyasadaki en kapsamlı siber güvenlik platformunu sunar.

Haber Özeti

Geniş, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri olan Fortinet ® (NASDAQ: FTNT), bugün Fortinet Security Fabric’e güç veren amiral gemisi işletim sisteminin en son sürümü olan FortiOS 6.4′ü piyasaya sürdüğünü duyurdu. 350′den fazla yeni özelliğe sahip FortiOS 6.4, tüm dijital altyapıda tam koruma sağlamak için yeni otomasyon, ölçeklenebilirlik, performans ve AI özellikleri sunar.

Dijital İnovasyon Artan Risk Yaratıyor

Dijital inovasyon, her bir sektörü dönüştüren ve kuruluşların işlerini hızlandırmalarına, maliyetleri azaltmalarına, verimliliği artırmalarına ve daha iyi müşteri deneyimleri sağlamalarına olanak sağlayan yıkıcı bir güçtür. Bununla birlikte, bu aksama, kuruluşların genişleyen saldırı yüzeyi, gelişmiş tehditler, artan ekosistem karmaşıklığı ve genişleyen yasal uyumluluk ortamı ile başa çıktıkça artan güvenlik riskleri de getirmektedir. Yalnızca gerçek bir siber güvenlik platformu aşağıdakileri sağlarsa dijital yeniliği sağlayabilir:

Riski daha iyi yönetmek için tüm dijital saldırı yüzeyinin geniş görünürlüğü,
Çok noktalı ürünleri desteklemenin karmaşıklığını azaltan entegre çözümler ve
İşlem hızını ve yanıtı artırmak için otomatik iş akışları.

Fortinet Security Fabric Dijital İnovasyon Sağlıyor

Günümüzün risklerini ele almak ve endüstrinin dijital inovasyona olanak tanıyan en kapsamlı siber güvenlik platformunu sunmak için Fortinet, işletim sistemi FortiOS 6.4′ün en son sürümü ile Fortinet Security Fabric’i geliştirmeye devam ediyor. Fortinet Security Fabric, organik olarak sıfırdan geniş, entegre ve otomatik olacak şekilde inşa edilen yaklaşık 20 yıllık inovasyonun sonucudur. Yeni nesil güvenlik duvarlarından erişim noktalarına ve NAC çözümüne geçişe kadar Fortinet Security Fabric’in her unsuru, birlikte çalışacak şekilde tasarlanırken, aynı zamanda endüstrinin en büyük teknoloji ittifak ortağı ekosistemlerinden biriyle entegre oluyor.

FortiOS 6.4′teki Yenilikler

6.4 sürümü ile FortiOS, Fortinet Security Fabric ve FortiGuard Labs’ın dört temel ayağında kuruluşların dijital inovasyon hedeflerini desteklemek için tasarlanmış yeni özellikler ekliyor:

Güvenlik Odaklı Ağ : Ağ ve kullanıcı deneyimini güvence altına alın ve hızlandırın

Güvenli SD-WAN dağıtımlarını basitleştirmek ve otomatikleştirmek için Fabric Management Center’daki yeni sezgisel SD-WAN orkestratörü ve ayrıntılı uygulama analizi .
Tutarlı ve esnek iş uygulaması deneyimi sağlamak için FortiGate’de gerçek zamanlı SD-WAN uygulama optimizasyonu.
Kuruluşların iç risklerini korumak için çok kiracılı VDOM’ları FortiGate ile Güvenlik Dokusuna bağlayarak daha geniş segmentasyon görünürlüğü.
Genişletilmiş Güvenli Web Ağ Geçidi ve IPS, daha iyi koruma sağlamak ve yönetim işlemlerini basitleştirmek için vakaları kullanır.
FortiAP Controller ile gelişmiş SD-Branch özellikleri ve FortiExtende r ile entegre yönetim ve WiFi 6 modelleri ile genişletilmiş FortiAP portföyü ile LTE bağlantılarının basitleştirilmiş çalışması .

Sıfır Güven Ağ Erişimi : Ağdaki ve dışındaki kullanıcıları ve cihazları tanımlayın ve güvenliğini sağlayın

FortiNAC’ın Fabric Topology Map’e ve FortiAnalyzer ile entegrasyonu yoluyla Fortinet Security Fabric genelinde yerel cihaz görünürlüğünün artırılması.
FortiNAC içindeki Linux cihazlarına daha iyi görünürlük sağlayan cihazların daha iyi profillenmesi ve IoT cihazlarının güvenliğinin karmaşıklığını azaltmak için otomatik IoT algılama ve segmentasyon gibi özelliklere sahip sıfır güven ağ erişim uygulamalarını basitleştirme.
FortiToken Cloud ile 2FA’nın yanı sıra FortiAuthenticator’da genel iş akışı iyileştirmeleri ve gelişmiş SAML sağlayan FortiAnalyzer Cloud için FortiManager docker ile geliştirilmiş kullanıcı kimliği ve yönetimi.
Ağdaki cihazlar için Fabric aracı telemetrisi ile ağda ve ağ dışında görünürlük ve yönetim, FortiClient ile güvenli VPN tünelleri ve ağ dışındaki cihazlar için FortiGuard Cloud ile güvenli saha dışı erişim.

Dinamik Bulut Güvenliği : Bulut altyapısını ve uygulamalarını güvenli hale getirin ve kontrol edin

FortiMail ve FortiCASB ile entegrasyonlar sayesinde daha fazla Office 365 güvenlik kapsamı ile daha geniş bulut uygulaması koruması ; her yerde çalışan sürekli değişen uygulamaları korumak için yeni FortiWeb derin öğrenme yetenekleri. FortiWeb fiziksel ve sanal bir cihaz, genel veya özel bulutta bir SaaS teklifi veya bir Docker konteyneri olarak kullanılabilir.
AWS Outposts için SD-WAN ve FortiGate VM kullanan GCP Anthos ve FortiGate VM Cloud IDS ile otomatik düzeltme özellikleri de dahil olmak üzere gelişmiş hibrit bulut kullanım durumlarını destekleyerek daha güçlü bulut ağ güvenliği etkinliği.
FortiCWP varlık envanteri ve kolaylaştırılmış güvenlik operasyonları iş akışları ile gelişmiş iş yükü koruma özellikleri ve çoklu bulut görünürlüğü.

Yapay Zeka Odaklı Güvenlik İşlemleri : Siber tehditleri otomatik olarak önler, algılar ve bunlara yanıt verir

Yeni yeni nesil AV (NGAV) yetenekleri ile uç noktaya yeni gelişmiş tehdit algılama ve önleme yeteneği ekleyerek FortiClient’in uç nokta sertleştirmesini makine öğrenimi tabanlı NGAV, gerçek zamanlı fidye yazılımı koruması ve FortiEDR’deki tehditleri etkisiz hale getirme özelliği ile tamamlar .
SOC yükünü ve şirket maruziyetini azaltmak için FortiAnalyzer ve FortiSIEM’de artan otomasyon ve yeni FortiSOAR’ımızın tam düzenlemesi. FortiAnalyzer, Security Fabric analitiklerinin temelini oluştururken ve FortiSIEM çok satıcılı ortamlara uzanırken, özellikle FortiSOAR, müşteri yanıtında daha etkili koordinasyon ve işbirliği için vaka yanıtını (IR), vaka yönetimini zenginleştirmek için en sağlam otomatik ek bağlam ve verilerin toplanmasını ekler güvenlik ekipleri ve görsel oyun kitabı düzenleme ve yönlendirilmiş yanıt.
Ayrıca, Fortinet’in uzaktan izleme ve IR hizmeti 24×7 ile kaynak kısıtlı güvenlik ekiplerini genişletmek için Güvenlik Dokusunu dinamik tehdit avcılığı ve personel büyütme ile tamamlar.

FortiGuard Labs : FortiGuard Labs tarafından sunulan Fortinet 360 Koruma paketi , müşterilerin Fortinet Security Fabric’in tüm gücünü kolayca kullanmasını ve bu güçten faydalanmasını sağlamak için eksiksiz bir operasyonel, destek ve güvenlik hizmetleri paketi sunar ve SD-WAN dağıtımları için optimize edilmiştir.

Fortinet 360 Koruma paketindeki yeni hizmetler, kuruluşların sezgisel SD-WAN düzenlemesi, otomatik IoT cihazı tanımlama ve segmentasyonundan yararlanmalarının yanı sıra Güvenlik Dokusu boyunca IP Adres Yönetimi (IPAM) ile işlemleri optimize etmelerini sağlar.
360 Protection’ın Güvenlik Derecelendirmesi hizmetindeki yeni geliştirmeler, müşterilerin yapılandırma, politika, güvenlik ve uyumluluk boşluklarını proaktif olarak tanımlamasına ve düzeltmesine ve göreceli duruş ve yatırım stratejilerini değerlendirmek için endüstri meslektaşlarına karşı kıyaslama yapmasına olanak tanır.

Fortinet’in Siber Güvenlik Yeniliklerinde Liderliğe Bağlılığı

Fortinet Security Fabric’in temel taşı olan FortiOS, bugüne kadar 5,4 milyondan fazla ünite ile en çok benimsenen güvenlik işletim sistemidir. Fortinet, diğer yazılım yaklaşımlarının performansının 3 ila 47 katı arasında değişen bir Güvenlik Bilgi İşlem Derecelendirmesi ile sektördeki en iyi performans ve maliyet değerini sunmak için özel SPU teknolojisi geliştiren ve üreten tek güvenlik lideridir. Fortinet’in FortiGuard Laboratuarları, her gün 10 milyardan fazla olayı işlemek ve analiz etmek için sektördeki en etkili ve kanıtlanmış yapay zeka (AI) ve makine öğrenme (ML) sistemlerinden birini kullanıyor ve müşterilerimize eyleme geçirilebilir gerçek zamanlı tehdit istihbaratı gönderiyor. FortiOS, amaca yönelik inşa edilmiş SPU teknolojisi ve yapay zeka destekli tehdit istihbaratının birleşimi, Fortinet’in siber güvenlik yeniliği ve mükemmellik konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Destekleyici Sözler

“Fortinet Security Fabric büyük maliyet ve zaman tasarrufu yapmamızı sağladı ve güvenlik duruşumuzu önemli ölçüde geliştirdi. Güvenlik duvarı, IPS ve IDS yetenekleri için bütçemizi yüzde 75 azaltarak saldırıları yüzde 90 azaltarak personel süresini de azalttık. İster bulutta ister şirket içinde tutarlı bir güvenlik sağlayabilmek bize büyük bir avantaj sağladı. ”

-Kenneth Compres, Hillsborough Community College Bilgi Güvenliği Sorumlusu

“Fortinet’in siber güvenlik konusundaki entegre yaklaşımı, her şeyi tek bir cam bölmeden kolayca görmemizi ve yönetmemizi sağlıyor – Kurumsal müşterilerimize katma değerli hizmetler sunarken gerçek bir avantaj. Fortinet Security Fabric, müşterilerimizin güvenlik duruşunu ve maliyetleri düşürmek için entegre, kapsamlı güvenlik koruması sunmamızı sağlıyor. ”

-Erik Nordquist, TPx Communications şirketinde Sr. Product Manager

“Fortinet’in Güvenlik Dokusu ile siber tehditlere karşı daha iyi koruma sağlamak için müşterilere birden fazla ortamda entegre güvenlik sunabiliyoruz. Bazı ekip üyelerimiz, müşterilerimizin kendi kapsamlı siber güvenlik platformunu oluşturmalarına yardımcı olmamızı sağlayan Fortinet Güvenlik Dokusu’nun uygulanmasında en üst düzeyde yeterlilik sergileyen NSE8 sertifikasına sahiptir. ”

- Jonathan Hollingshead, Business Communications, Inc. Başkanı

“Fortinet Security Fabric gibi bir siber güvenlik platformu, parça parça bir yaklaşımla karşılaştırıldığında daha güçlü bir güvenlik duruşu oluştururken yönetim, yapılandırma ve düzenleme yükünü azaltabilir. Artan sayıda kuruluş, dijital dönüşüm çabalarıyla ölçeklendirilebilen ve güvenlik araçlarının birbirini görmesine, bilgi paylaşmasına ve ortak bir arayüz üzerinden yönetilmesine olanak tanıyan bir platform yaklaşımı lehine nokta ürünlerden uzaklaşıyor.

-Chris Rodriguez, IDC şirketinde Research Manager, Cybersecurity Products

1,773 total views, 1 views today