CryptoLocker Zararlı Yazılım Alan Adlarının Fortigate Üzerine İmport Etme

USOM tarafından güncellenen zararlı yazılım veya kod içeren bağlantı listesinin Fortigate üzerine import edilmesi ile ilgili ufak bir program hazırladım.

Program manuel olarak dosyadan veya direk USOM adresinden bağlantı adreslerinin listelerini alarak isterseniz adres ve adres grubu olarak, isterseniz de URL filter olarak gerekli kodları hazırlayıp fortigate üzerine import etmenizi kolaylaştırmaktadır.

 

Programın V1 tipini bu linkten indirebilirsiniz.

Programın V3 tipinde V1′e ek olarak yüklenen adresleri Web Override bölümüne ekleyebilirsiniz. V3′yi burdan indirebilirsiniz.

Programın V4 tipinde device listesine mac listenizi ekleyebilirsiniz. V4′ü burdan indirebilirsiniz.

Programın V5 tipinde USOM listesinin XML hali alınmaktadır. XML içerisindeki url id alanı ile karşılaştırma şansınız geldi. V5′i burdan indirebilirsiniz.

Ekran görüntüleri :

usom1

usom2

usom4

12,322 total views, 2 views today

4 thoughts on “CryptoLocker Zararlı Yazılım Alan Adlarının Fortigate Üzerine İmport Etme

  1. Hocam, Türkçe karekter içeren alan adları olursa program çalışmıyor. Dotnet hatası verip işlem yapmıyor.

    Usom bazı alan adlarını http, https gibi başlatıyor. Bazılarını www. diye başlatıyor. Burada bir düzenleme yapma şansınız var mıdır?

  2. Tuncay Hocam Merhabalar Benim kullandığım cihaz Fortigate 1000D Versiyon 5.6.2build1486 bu cihaza impotr ettiğimizde kasılma olurmu birde bu cihaza import etmek için ne yapmamızı önerirsiniz teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>