IPv4 interface-based traffic shaping

Bant genişliği ve bant genişliği trafiği şekillendirme tabanlı IPv4 arabiriminin NP6, NP6Xlite ve NP6lite aktarımı, bazı FortiGate modelleri tarafından desteklenmektedir.

Bu özellik fiziksel ve LAG arayüzleri için desteklenir, VLAN arayüzleri için desteklenmez.
FortiGate arayüz tabanlı trafik şekillendirmeyi destekliyorsa, bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki komutu kullanın:

# config system npu
    set intf-shaping-offload enable
end

FortiGate bu komuta sahip değilse, arayüz tabanlı trafik şekillendirme ile oturumların NP6, NP6Xlite ve NP6lite aktarımını desteklemez.
Arayüz tabanlı trafik şekillendirme ile oturumların boşaltılmasını desteklemeyen NP6, NP6Xlite veya NP6lite işlemcilere sahip FortiGates için, bant genişliği trafiği şekillendirmede yapılandırmanın hiçbir etkisi yoktur.
Bant genişliği trafiğini şekillendirmenin yapılandırılması, yapılandırılandan daha fazla bant genişliği sınırlaması getirir ve bu da verimi beklenenden daha fazla azaltabilir. Arayüz tabanlı trafik şekillendirmenin NP6, NP6Xlite veya NP6lite aktarımı için destek etkinleştirildikten sonra, arayüz tabanlı trafik şekillendirmeyi yapılandırmak için aşağıdakine benzer komutları kullanın:

# config system interface
    edit port1
        set outbandwidth <value>
        set inbandwidth <value>
        set ingress-shaping-profile <profile>
        set egress-shaping-profile <profile>
    end

IPv4 arabirim tabanlı trafik şekillendirmenin NP6, NP6Xlite ve NP6lite aktarımını etkinleştirmek NP6, NP6Xlite veya NP6lite boşaltma performansını düşürebilir.
Performans düşüşü, FortiGate yapılandırmasına ve ağ koşullarına bağlı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

2,133 total views, 1 views today